starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O nas Nasze publikacje Galeria zdjęć BIP Wersja kontrastowa

TERAPIA ZAJĘCIOWA

A A A

TERAPIA ZAJĘCIOWA

 

Terabia i rehablilitacja w Domu prowadzona jest na podstawie Indywidualnych Planów Wsparcia Mieszkańców sporządzonych przez zespół terapeutyczne skaładający sę z:

Psychologa i Fizjoterapeutów

Pracowników socjalnych

Instruktorów Terapii Zajęciowej

Instruktorów d/s kulturalno-oświatowych

Pracowników pierwszego kontaktu

Personel pielęgniarski

W ramach terapii zajęciowej Mieszakńcy Domu mogą uczestniczyć  w zajęciach plastycznych, muzycznych, rozgrywkach umysłowych tj.: gry planszowe, gry w karty, szachy, rozwiązaywanie krzyżówek i zagadek. W Domu prowadzone są także zajęcia z haftowania, szydełkowania, tkania na krośnie oraz zajęcia z biblioterapii, ergoterapii i silwoterapii. Spod rąk naszych mieszkańców powsatją piękne prace, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Do codziennych zajęć wprowadzono także dogoterapię i felinoterapię, które przynoszę dobre efekty pracy z osobami starszymi i demencyjnymi.

 W Domu prowadzona jest wielokierunkowa terapia zajęciowa w następujących pracowniach: krawieckiej, tkackiej, garncarskiej, gastronomicznej, decoupage. Terapeuci pracując z mieszkańcami stosują następujące formy terapii: biblioterapia, muzykoterapia, dramoterapia, choreoterapia, ergoterapia, arteterapia. Mieszkańcy wraz z pracownikami przygotowują spektakle i przedstawienia, które prezentują na regionalnych i ogólnopolskich imprezach kulturalnych, festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej. Także teren wokół Domu jest specjalnie zagospodarowany z myślą o spędzaniu tu wolnego czasu przez mieszkańców. Zainstalowane są: huśtawki, altanki, ławeczki, stół do ping - ponga, stół kamienny do gry w szachy, grill ogrodowy, plac kamienny z ławkami i miejscem na ognisko. Na terenie zostały wyznaczone miejsca do uprawy przez mieszkańców warzyw, ziół i kwiatów ozdobnych.

 

 

 

18307 odwiedzin