Zima w Domu Pomocy Społecznej

28-01-2020 11:45

Zima jak każda pora roku jest piękna, zwłaszcza gdy wszystko przysypane jest miękkim białym puchem. Gorzej gdy jest ponuro, deszczowo, a pogoda za oknem bardziej przypomina jesienną pluchę. Wszyscy jesteśmy wtedy apatyczni, częściej chorujemy i nic nikomu się nie chce. Przed taką niezdrową apatią bronią się Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, aktywnie uczestnicząc w życiu społecznym. Prężnie działa kółko gastronomiczne. Pensjonariusze przygotowują swoje ulubione potrawy z których zapach, rozpływający się po całym Domu pobudza zmysły mieszkańców. Podopieczni codziennie biorą udział w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych, począwszy od gier, zabaw towarzyskich, po skomplikowane prace manuale. Kółko różańcowe którego uczestnicy codziennie się spotykają nie tylko poświęcają czas modlitwie, ale także dyskusjom i na śpiew wszelkiego rodzaju pieśni. Prężnie działa także dyskusyjny klub filmowy i czytelniczy.

Mieszkańcy Domu mimo niesprzyjającej aury nie mogą narzekać na brak atrakcji. Cieszymy się iż tak licznie i przede wszystkim aktywnie spędzają wolny czas.

Beata Lińska