Wigilijne spotkanie

16-12-2019 12:11

Spotkanie przy wigilijnym stole to już tradycja Świąt Bożego Narodzenia i radosne oczekiwanie na powtórne przyjście Mesjasza, Boga żywego. 13 grudnia 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbyło się spotkanie wigilijne z mieszkańcami tego domu wraz z pracownikami i zaproszonym gośćmi.

Na początku była odczytana Ewangelia w części dotyczącej narodzin Jezusa, po czym nastąpiło błogosławieństwo opłatka.

Następnie mieszkańcy, zaproszeni goście i pracownicy wzajemnie przełamali się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia.

Mieszkańców niespodziewanie odwiedził Święty Mikołaj, który wraz z pomocnicami rozdał prezenty. Ci który byli grzeczni przez ostatni rok od razu otrzymali prezenty, zaś Ci którzy byli mniej grzeczni musieli na nie zapracować np. śpiewając kolędę bądź mówiąc wiersz.

Przez całą uroczystości panowała świąteczna, rodzinna atmosfera a wspólne śpiewanie kolęd jeszcze bardziej zbliżyło nas do siebie i rozpaliło nasze serca.

Mieszkańcy wraz z Dyrekcją serdecznie dziękują wszystkim przybyłym gościom za ich obecność oraz upominki.

Terapia zajęciowa