CZERWIŃSK

31-07-2019 11:53

CZERWIŃSK

Dnia 30 lipca 2019 roku podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, odwiedzili pobliski Czerwińsk. Miejsce w którym znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Główną budowlą całego kompleksu klasztornego jest romański kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Świątynia ta uznawana jest za jedną z największych i najwspanialszych tego typu romańskich budowli jakie spotkać można na terenie Polski. W jej wnętrzu znajduje Obraz Matki Bożej Czerwińskiej, który został namalowany przez Łukasza z Łowicza w 1612 roku. Warto także zwrócić uwagę na okazały romański portal oraz freski. Przedstawiają one m.in. stworzenie świata razem z historią pierwszych ludzi, sceny z życia. Wiele ciekawych miejsc mogliśmy zobaczyć takich jak przepiękny park z widokiem na Wisłę , ale i usytuowany nad brzegiem rzeki klasztor kanoników regularnych.

Historię Sanktuarium mogliśmy poznać dzięki Księdzu Jackowi Wilczyńskiemu, który był naszym przewodnikiem. Chcemy bardzo podziękować za poświęcony nam czas.

Magdalena Grabarek

Beata Lińska