Turniej ach turnieje...

23-07-2019 12:32

19 lipca 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbył się po raz drugi Turniej Warcabowy dla mieszkańców tego domu. Przy planszach warcabowych pojawiło się 12 graczy. Co nas bardzo ucieszyło.

Rywalizacja pomiędzy graczami była bardzo zacięta. Nad całością spotkania czuwała Pani Anna Krukowska- główny sędzia tego spotkania. Zawodnicy szli ramię w ramię. Ale jak to w tej grze bywa z nie wielką przewagą punktową wygrał Pan Adam Pakuła. Uhonorowany został pucharem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej , dyplomem i słodkim upominkiem. Drugie miejsce pan Mirosław Barszczewski, a trzecie pan Andrzej Kwoka. Gratulowaliśmy zdrowej rywalizacji z zachowaniem zasady fair play. Każdy z graczy otrzymał pamiątkowy dyplom i paczkę ze słodyczami. Oprócz turnieju warcabowego odbył się turniej poezji oraz rysunku. Tutaj każdy chętny mógł spróbować swych sił przed mikrofonem w recytacji wiersza.

Nagrody w konkursie recytatorskim otrzymali; I miejsce - pani Jadwiga Rolczyk, II miejsce – pani Małgorzata Halkiewicz i pan Andrzej Kwoka, III miejsce – pani Maria Modzelewska. Wręczono również wyróżnienie dla Pana Daniela Meszki i wiele innych nagród pocieszenia.

Było bardzo wesoło. Atmosfera sprzyjająca temu dniu była sympatyczna i pozwoliła nam zintegrować się w naszym środowisku.

Były kiełbaski, kaszanki z grilla, chleb z przepysznym smalczykiem i ogórkiem małosolnym, słodycze i owoce. W tle towarzyszyła nam muzyka i tańce.

Terapia zajęciowa.