,, ŚWIĘTOJAŃSKI WIANEK ‘’

21-06-2019 13:25

Noc Świętojańska to święto, które obchodzimy w nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię świętego Jana Chrzciciela. Jak co roku w DPS Koszelewie odbyła się uroczystość ‘’Wianki 2019’’, na którą zostali zaproszeni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Tradycją jest puszczanie wianków na wodzie, mieszkańcy takowy przygotowali, który wziął udział w konkursie na ,, Najpiękniejszy Wianek”. Nasz wianuszek upleciony z liści paproci, jaśminu, róż, lawendy i wielu innych kwiatów oraz ziół rosnących wokół naszej placówki odniósł sukces i zajął III miejsce w konkursie. Z wielką radością odebraliśmy nagrodę, a później były tańce i śpiew.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspólną zabawę i miło spędzone chwile.

Wioletta Ziernik

Beata Lińska