,, SPOTKANIE Z POEZJĄ ”

03-06-2019 13:04

,, SPOTKANIE Z POEZJĄ ”

31 maja po raz kolejny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odwiedziła malarka i poetka wielu wspaniałych wierszy i opowiadań, pani Jolanta Małczak. Autorka, która działa w grupie Pasjonaci pod opieką dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie pani Małgorzaty Małejko.

Wysłuchaliśmy recytowanych wierszy z cyklu ,,Bądź z Nami’’; ,,Na Tym Łez Padole”; ,,Anioł Stróż” ; ,,Pod Ciężarem Krzyża’’. Obejrzeliśmy także ikony namalowane przez artystkę i obrazy nawiązujące do wiary, które w przyszłości będą ilustracją książki napisanej przez panią Małczak.

Tym sposobem Mieszkańcy wrócili wspomnieniami do chwil kiedy to przeżywali swoje radości i rozterki, a w których pomogła im wiara.

Dla swojej publiczności pani Jolanta sprawiła słodki prezent w postaci tortu, którego smakiem delektowaliśmy się przy wspólnej rozmowie.

Dziękujemy za miłe spotkanie i oczekujemy na kolejne.

Wioletta Ziernik