‘’PIKNIK W GAWŁOWSKIM PAŁACU ‘’

21-05-2019 11:03

‘’PIKNIK W GAWŁOWSKIM PAŁACU ‘’

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie brali udział w pikniku pod nazwą ‘’Przypadki Ambrożego Skarżyńskiego’’, który odbył się 19 maja w Pałacu w Gawłowie.

Organizatorami byli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza. Gościem specjalnym był znany aktor Robert Gonera, który wcielił się w postać patrona Fundacji Ambrożego Skarżyńskiego, a zarazem dawnego właściciela majątków Gawłowo i Żukowo. Atrakcją spotkania były pokazy rekonstrukcji historycznych, broni i umundurowania żołnierzy z czasów Księstwa Warszawskiego oraz nauka tańca historycznego poloneza. Miłośnikom malarstwa wiele pozytywnych emocji i doznań estetycznych dostarczyła wystawa obrazów pana Marcina Hugo – Badera.

Mając możliwość wystawienia swoich prac podczas pikniku Nasi Pensjonariusze poczuli się po części autorami wydarzenia w miejscu, z którym są szczególnie związani. Wszyscy pamiętamy, że w obecnym Pałacu swego czasu swoją siedzibę miał ich dom – Dom Pomocy Społecznej, więc wróciły miłe wspomnienia. Tym bardziej jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Wioletta Ziernik