Książka z gitarą

31-01-2019 11:54

30 stycznia 2019roku, Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odwiedziła pani Jolanta Małczak, malarka, ikonopisarka jak również autorka wielu wierszy i książek dla dzieci.

Artystka należy do Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie – Atut, przedstawiła nam swoje obrazy, recytowała wiersze oraz przeczytała książki. Jedną z najciekawszych pozycji była książka pt. ''Koziołek Matołek w Sochaczewie'', której autorami są wnukowie pani Jolanty: Filip i Adam Małczak.

Mieszkańcy mogli poznać również historię tworzenia książek przez pisarkę, własnoręcznie robionych okładek oraz ilustracji różnymi metodami plastycznymi.

Całemu spotkaniu towarzyszył wnuk artystki, który zaszczycił nas swoim talentem - grą na gitarze.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie, podczas którego Nasi Mieszkańcy mieli możliwość zapoznać się z tak wspaniałą twórczością malarską i poetycką z naszego regionu.

Zapraszamy na kolejne tak wspaniałe chwile.

Magdalena Grabarek

Wioletta Ziernik