Spotkanie ze Stowarzyszeniem "ATUT"

30-01-2019 08:51

W piątek 25 stycznia 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbyło się niezwykłe spotkanie z grupą literacką ze Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie "ATUT" z Sochaczewa z jej Prezesem Stanisławą Podgórską na czele. W kameralnej sali w "pokoju dziennym" Mieszkańcy wysłuchali ich poezji o różnorodnej tematyce. Wiersze były czasem melancholijne, czasem radosne, smutne a nawet żartobliwe. Poezja czytana przez ich autorów, była bardzo poruszającym przeżyciem dla mieszkańców. Była też część muzyczna tego spotkania. Jeden z autorów grał na saksofonie altowym różne standarty muzyczne. Te znane i nieznane. Na zakończenie zachęcona klimatem spotkania, jedna z mieszkanek wyrecytowała kilka wierszy, ku zaskoczeniu wszystkich mieszkańców i zaproszonych gości. Otrzymała pochwałę od przybyłych gości i gromkie brawa od wszystkich. Mieszkańcy byli wzruszeni spotkaniem, niektóre utwory przypominały im dawne wzruszające chwile z ich życia. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem piosenki.

Dziękujemy Stowarzyszeniu "ATUT" za ich obecność u nas. Stowarzyszenie „ATUT” to kolejna już organizacja z którą w ostatnim czasie udało się nawiązać długofalową współpracę.

Terapia zajęciowa