Przedstawienie "Warszawiacy i Górale" w Teresinie

25-01-2019 15:09

W styczniowy piękny wieczór tj 24.01.2019r, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wybrali się do Teresińskiego Ośrodka Kultury, na spektakl pt;, „Warszawiacy i Górale”.

Widowisko przygotowali aktorzy Teatru Radosnej Jesieni działającego przy TOK-u. Dzięki czemu nasi podopieczni mieli możliwość uczestniczyć w nowej formie poznawania i odkrywania kultury na nowo. Poprzez obejrzenie na żywo spektaklu odzwierciedlającego życie Warszawiaków i Górali w Okresie Świąt Bożego Narodzenia. Z satyrą i humorem artyści pokazali kultywowanie tradycji świątecznych, które w dobie „internetu” w wielu domach zanikają.

Publiczność obdarowała artystów żywiołowymi oklaskami. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Rospędowska a akompaniament i muzykę poprowadziła Joanna Cieśniewska, za co serdecznie dziękujemy i jednocześnie liczymy na kolejne zaproszenia.

Spotkanie odbyło się w ramach nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem „Teresin – Nasze Korzenie” z Elżbietowa.

Magdalena Grabarek

Wioletta Ziernik