Wigilijne spotkanie przy opłatku

17-12-2018 12:46

Wigilia świąt Bożego Narodzenia począwszy od uroczystej kolacji jest dniem obchodzonym świątecznie i powszechnie uważanym za najbardziej rodzinny dzień w roku. Taki dzień odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie dnia 14 grudnia 2018 roku.

W ten uroczysty dzień odwiedzili nas goście Pan Tadeusz Głuchowski- Wicestarosta Sochaczewski, Pani Monika Pietrzyk – Wójt Gminy Młodzieszyn oraz Duchowni Ksiądz Dariusz Kuźmiński, Ksiądz Stanisław Łubian, Brat Czesław Adamiak, Brat Feliks Grabowiec, Siostry Marietta Chlebus i Siostra Weronika Drozd. Jak również Pan Andrzej Grabarek, Pani Katarzyna Kajak, Pani Agnieszka Ambroziak, Pani Beata Duda, Pani Teresa Michałowska, Pani Gabriela Modrak, Pan Albert Szułczyński, Pani Joanna Kamińska, Pani Zofia Berent, Pani Ewa Lembke, Pan Krzysztof Sieczkowski, Pani Marta Fortuna, Pani Anna Chłystek, Pani Zofia Miszczak i Schola pod kierunkiem Pani Beaty Ciura.Obdarowali naszych mieszkańców słodkimi upominkami przy czym życząc nam zdrowych, spokojnych i radosnych Świat Bożego Narodzenia jak i szczęśliwego Nowego Roku 2018.

Wieczerzę, jak każe obyczaj, rozpoczęła się wspólną modlitwą i czytaniem fragmentu Ewangelii w części dotyczącej narodzin Jezusa, poprowadzona przez Księży z tutejszej parafii Młodzieszyn. Następnie mieszkańcy, zaproszeni goście i pracownicy wzajemnie przełamali się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia.

Całemu spotkaniu towarzyszyły kolędy śpiewane przez młodzież ze scholii pod kierunkiem Pani Beaty Ciura. Przy tak rodzinnej i świątecznej atmosferze tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez Panie z kuchni smakowały wyjątkowo.

Świąteczną aurę umilił Mikołaj, który obdarował mieszkańców prezentami. Pachnąca choinka, przybyli goście przyczynili się aby w rodzinnej atmosferze poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Grabarek Magdalena

Lińska Beata