Z Pielgrzymką do Maryi

16-11-2018 11:09

Z Pielgrzymką do Maryi

15 listopada 2018 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oraz terapeuci udali się z pielgrzymką do Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która znajduję się w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie. Miejsce to jest ósmym Światowym Centrum Modlitwy o Pokój, które należy do 12 gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Figura Maryi została pobłogosławiona przez Ojca Świętego Franciszka. Ołtarze do tych centrum powstają w Polsce w Pracowni Drapikowski Studio, gdańskich artystów Mariusza i Kamila Drapikowskich.

„Nie są wykonywane, lecz pisane jak ikona, są owocem pracy i modlitwy zespołu projektowego. Swoim niezwykłym pięknem służą pogłębianiu relacji z żywym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie, a poziomem artystycznym dorównują najpiękniejszym dziełom współczesnej sztuki sakralnej.”

Modliliśmy się za całą społeczność naszego domu. Wróciliśmy z nadzieją i łaskami dla tych których spotykamy na swej drodze i dla tych którzy nie mogli być tam osobiście.

Podczas naszego pobytu spotkaliśmy żyjących tam franciszkańskich braci zakonnych.

Mieszkańcy byli pod wrażeniem Kaplicy Adoracji i figury Maryi z Jezusem. Najważniejszym dla każdego z nich był pobyt w tym świętym miejscu razem z Maryją i Jezusem.

Szczęść Wam Boże!

Marcin Hugo - Bader