DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

31-10-2018 18:30

Dzień Wszystkich Świętych lub inaczej Święto Zmarłych to jedno z najważniejszych świąt w kulturze chrześcijańskiej.

W dniu 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Palimy znicze, stroimy groby pięknymi wiązankami, ale przede wszystkim wspominamy tych którzy odeszli.

Wielu pensjonariuszy DPS w Młodzieszynie w tych dniach szczególnych także ma możliwość odwiedzenia mogił swoich bliskich. Mieszkańcy nie zapominają także o swoich zmarłych współmieszkańcach. Wraz z pracownikami terapii dbają o groby swoich przyjaciół. Pracownicy DPS Młodzieszyn pamiętają o zmarłych mieszkańcach nie tylko w tym szczególnym czasie ale przez cały rok. Groby są zadbane i przystrojone kwiatami. W roku 2018 Dyrekcja DPS zakupiła nowe krzyże i wymieniono je na wszystkich grobach.

Beata Lińska