Szachy i maty na szachownicy

25-09-2018 12:31

Szachy i maty na szachownicy

22 września 2018 roku mieszkańcy w składzie, Pan Adam Pakuła, Andrzej Kwoka, Wojciech Mosakowski z sekcji szachowej Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oraz wierna kibicka Wioletta i opiekun Marcin Hugo - Bader udali się na 9 edycję otwartego turnieju szachowego, który odbył się w Hali Widowiskowo - Sportowej w Teresinie. Organizatorami turnieju są: Stowarzyszenie Impuls i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięło udział około 60 zawodników, zrzeszonych w różnych klubach, sekcjach, profesjonalistów oraz amatorów. Rywalizacja na szachownicy była zacięta, każdy z graczy zagrał 7 rund w systemie szwajcarskim, w tempie gry: 15 minutowa partię dla zawodnika. Nasza drużyna wypadła całkiem dobrze, przywieźliśmy komplet punktów. W rywalizacji zawodników uplasowaliśmy się w drugiej dwudziestce. Sędzią spotkania był Pan Andrzej Żochowski, który wraz z asystentem czuwał nad dobrym przebiegiem całego turnieju. Każdy turniejowy gracz otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy poszczególnych kategorii interesujące nagrody. Wróciliśmy co prawda bez pucharów, ale w dobrych nastrojach i czekamy na kolejne turnieje. Atmosfera zdrowej rywalizacji podczas trwania szachowego spotkania była bardzo miła.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i przegranym za zdrową rywalizację na szachownicy.

Dziękujemy organizatorom turnieju za wspaniałą atmosferę i zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Marcin Hugo-Bader