Kołobrzeskie wakacje

25-09-2018 09:24

Tegoroczne lato Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie pożegnali na dwu tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu. Na upragnione wczasy wyjechało 14 podopiecznych i 2 opiekunów. Wyjątkowo w tym roku pogoda dopisała urlopowiczom, było bardzo ciepło i słonecznie. Pozwoliło to na „podładowanie akumulatorów” na nadchodzącą zimę. Bardzo ważne jest by Mieszkańcy Domu wyjeżdżali poza placówkę. Pozwala to na „oderwanie” się od codzienności, zapoznanie nowych osób, nawiązanie znajomości ale również na zwiedzanie nowych miejsc. Przebywając na wczasach mieliśmy okazję przejechać się „Ciuchcią” - pociągiem po malowniczej miejscowości jaką jest Kołobrzeg, zwiedzić zabytki i atrakcje nadmorskiej miejscowości. Najwięcej czasu spędzaliśmy jednak nad morzem, spacerując brzegiem bądź opalając się na plaży. Dla niektórych był to pierwszy pobyt nad morzem. Jeszcze inni pokonywali swoje ograniczenia fizyczne po to aby móc zamoczyć nogi w wodzie. Wszyscy mają wspaniałe wspomnienia pełne kolorowych krajobrazów, pięknych zachodów słońca, które zostaną z nami do przyszłorocznego wyjazdu.