Wrześniowe połowy

12-09-2018 10:17

Wrześniowe połowy

W ten wrześniowy rześki poranek dnia 10.09.2018r zagorzali wędkarze Domu Pomocy Społecznej wybrali się na połowy rybackie. Do pobliskiej Żwirowni w miejscowości Mistrzewice. Przygotowując się na wyprawę zostały poczynione spacery do pobliskiego lasu w poszukiwaniu świeżej przynęty. Co zachęciło innych mieszkańców Domu do nauki wędkowania nawet i na sucho. Nauczyciele i ich uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na prawdziwej wodzie. Wędkarze stosowali różnego rodzaju metody: metoda muchowa, spławikowo-gruntowa. Ukoronowaniem połowów była oczywiście rybaka w sieci, każdy z wędkarzy wypowiedział trzy życzenia i puścił rybkę na wolności ku radości wszystkim obecnym. Korzystając z ostatnich promyków słońca, podziwiając uroki zieleni, w ten poniedziałkowy dzień sprzyjało nie tylko oddaniu się relaksacji ale i marzeniom o grubej rybie. Bardzo dziękujemy właścicielowi Żwirowni w Mistrzewicach za możliwość połowów i mile spędzone przedpołudnie.

Magdalena Grabarek