WSPÓLNA MODLITWA

01-08-2018 14:47

WSPÓLNA MODLITWA

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej 26.07.2018 wybrali się do Niepokalanowa gdzie znajduje się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość nie tylko zwiedzać piękny klasztor ale i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej modląc się o łaski dla siebie i najbliższych. Na terenie klasztoru znajduje się Muzeum Papieskie, Muzeum św. Maksymiliana jak i interesująca ekspozycja - Muzeum Ochotniczej Straży. Jest to jedna z nielicznych tego typu ekspozycji w naszym kraju. Do najważniejszych eksponatów należy strażacki samochód "Minerva" z 1925 r. oraz ręczne pompy z XIX w. Eksponaty pozwoliły przypomnieć minione lata ale i poruszyły wspomnienia tkwiące w zwiedzających.

Po wyciszeniu modlitwą udaliśmy się na pobliski cmentarz aby zapalić znicz i uczcić pamięć swoich bliskich na rodzinnych grobach.

Piękno miejsca klasztoru pobudza do refleksji i wspólnej modlitwy jak i chęci nauki nowych pieśni religijnych przez mieszkańców.

Grabarek Magdalena