Skierniewicka przyjaźń

20-06-2018 15:03

We wtorek, 19 czerwca kilkoro Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami udali się do Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Była to pierwsza impreza organizowana przez skierniewicką placówkę od czasu jej powstania.

Dom Pomocy Społecznej w Skierniewicach został otwarty 1 lipca ubiegłego roku. Może w sobie pomieścić 51 osób. Położony jest niedaleko lasu, otoczony pięknym terenem, pełnym zieleni.

Wtorkowe spotkanie było „I Truskawkowym Świętem Seniora”. Na placu wokół Domu zgromadzili się goście z zaproszonych placówek. Na wszystkich czekała uśmiechnięta Dyrektor Domu p. Małgorzata Greta. Po powitaniu gości rozpoczął się występ artystyczny Mieszkańców Skierniewickiego Domu, który wypełniony był piękna paletą różnych piosenek. Wiele z nich poderwało do tańca osoby zebrane na wspólnej zabawie. Podczas spotkania można było również podziwiać niezwykłe prace malarskie, wykonywane różnorodną techniką w ramach pracowni malarskiej.

Po obiedzie i słodkim poczęstunku na teren Domu przyjechali członkowie skierniewickiego automobilklubu, prezentując zabytkowe pojazdy. Było to wspaniałe przeżycie dla każdego sympatyka motoryzacji. Prezentowane były pojazdy, które rzadko widywane są na polskich drogach. Po pokazie odbyła się runda wokół domu, podczas której każdy z kierowców pokazywał walory
i możliwości poszczególnych pojazdów.

Spotkanie zakończyło się grillem oraz wręczeniem pamiątkowych upominków
i podziękowań za udział w imprezie.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie. Mamy nadzieję, że Truskawkowe Święto Seniora na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach, w którym również nasi Mieszkańcy będą mogli brać corocznie udział.

Magdalena Grabarek

Albert Szułczyński