ZLOT ZIELARSKI W MAKOWIE

24-05-2018 10:39

ZLOT ZIELARSKI W MAKOWIE

W minioną niedzielę 20.05.2018 roku grupa mieszkańców DPS Młodzieszyn wzięła udział w I Regionalnym Zlocie Zielarskim w Makowie.

Od samego rana uczestniczyliśmy w kilku atrakcjach Zlotu między innymi w bardzo udanym spacerze po lesie, gdzie poznawaliśmy zioła w otaczającej nas przyrodzie. Było to bardzo inspirujące doświadczenie. Ludzie stosowali zioła od zarania dziejów. Stanowiły one źródło pożywienia, pełniły funkcję medykamentów i środków konserwujących. Przez tysiące lat ludzie stosowali rośliny, by leczyć, ratować i przedłużać życie. Już 5 tysięcy lat temu wykorzystywali zioła lecznicze, takie jak mięta czy rumianek. W dzisiejszych czasach wykorzystuje się na świecie w celach medycznych kilkanaście tysięcy rodzajów roślin. Warto wrócić do korzeni i zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam Natura.

Dziękujemy Panie Katarzynie Mikulskiej za miłe przyjęcie.

Beata Lińska