O Młodzieszynie dawniej

11-05-2018 14:37

Dnia 10 maja 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej odbyło się drugie spotkanie z cyklu spotkań historycznych pt.: " Nasza Historia".

Zaproszonym gościem był Marek Orzechowski, magister historii, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie, popularyzator historii ziemii młodzieszyńskiej i dziennikarz radiowy.

W niezwykle barwny sposób opowiedział nam historię ziemii młodzieszyńskiej jej mieszkańców, o nieistniejących budowlach i zabytkach, a także o zapomnianych miejscach pamięci.

Dzięki zachowanym zdjęciom archiwalnym mogliśmy zobaczyć te miejsca.

Mieszkańcy Domu byli pełni uznania dla gościa, z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Wspomnienia o ziemii młodzieszyńskiej zostały utrwalone i opublikowane w wydawnictwach: " Pocztówki z Młodzieszyna i Kapliczki z Młodzieszyna".

Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Marcin Hugo-Bader.