Spotkanie wielkanocne w DPS w Młodzieszynie

28-03-2018 14:32

Wtorkowe popołudnie 27 marca br. na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, którzy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To święto Wielkiej Nocy. Rozpoczynający się okres Wielkiego tygodnia zgromadził przy wielkanocnym stole wszystkich naszych przyjaciół księża – ks. proboszcz Dariusz Kuźmiński, s. Marietta Chlebus i s. Weronika Drozd oraz ojcowie i bracia z zakonu Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie – o. Włodzimierz Machulak, br. Czesław Adamiak, br. Feliks Grabowiec. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, wiceprzewodniczące Rady Powiatu - Monika Wideńska, Wanda Dragan, a także Andrzej Grabarek, Bożena Samson – członkowie Zarządu Powiatu, Katarzyna Kajak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Monika Pietrzyk – wójt Gminy Młodzieszyn, Joanna Kamińska – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Sochaczew, Agnieszka Ambroziak – dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, Beata Duda – zastępca dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, Teresa Michałowska – dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Małgorzata Malczewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, Jolanta Bednarek – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, Krzysztof Sieczkowski – dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie, Marta Fotruna – starszy inspektor w PCPR Sochaczew, Zofia Miszczak – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 7 im. Marii Montessorii w Sochaczewie, Paweł Orliński – przedstawiciel Rodzin Katolickich w Młodzieszynie, Sylwia Błaszczak – katechetka ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie wraz z młodzieżą.

Należy pamiętać i choć na chwilę przypomnieć sobie o prawdziwych wartościach w naszym życiu i znaczeniu tych świąt, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał. Pamiętajmy o duchowym wymiarze tych świąt. Obecność duchowieństwa na uroczystości oraz głoszone przez nich świadectwa, powinno umocnić nas wszystkich w wierze.

Marcin Hugo-Bader