TURNIEJ WARCABOWY o Puchar Dyrektora DPS w Młodzieszynie

02-03-2018 14:05

1 Marca 2018 roku odbył się długo oczekiwany towarzyski turniej warcabowy dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Do walki o wspaniałe trofeum jakim jest Puchar przechodni, przystąpiło 8 naszych mieszkańców. Sędzia głównym była Pani Anna Krukowska.

Odbyło się 7 rund, zgodnie z regulaminem rozgrywek warcabowych, tutaj grał każdy z każdym. Po siedmiu rundach, teoretycznie i praktycznie mieliśmy już zwycięzców pierwszych dwóch miejsc, ale to nie był jeszcze koniec turnieju, Pozostało do wyłonienia miejsca trzeciego, ponieważ dwóch zawodników miało po takiej samej ilości punktów. Nastąpiła jeszcze jedna rozgrywka na warcabnicy, po której poznaliśmy zdobywcę trzeciego miejsca.

Klasyfikacja końcowa turnieju wygląda następująco.

1 miejsce Marek Chrupek

2 miejsce Adam Pakuła

3 miejsce Władysław Szymański

4 miejsce Grefkowicz Edward

5 miejsce Lech Banach, Marek Dukaczewski

6 miejsce Kuba Gajewski

7 miejsce Krzysztof Gmurek

Na zakończenie turnieju Pani Dyrektor Iwona Przydatek wręczyła zwycięzcom Puchary i dyplomy wszystkim uczestnikom turnieju. Dzięki temu można napisać powstała sekcja warcabowa.

Myślę,że to dopiero początek do reaktywacji Rozgrywek warcabowych między rożnymi Domami Pomocy Społecznej.

Marcin Hugo-Bader.