Pączki i muzyka – Tłusty Czwartek w DPS

08-02-2018 15:35

Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie. Dlatego też
i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie zorganizował pączkowy poczęstunek dla wszystkich Mieszkańców Domu. Spotkanie odbyło się na stołówce. Na każdego czekały tace pełne pysznych pączków polanych lukrem, jak również wspaniałe własnoręcznie wypieczone pączki produkcji Pań z działu gastronomicznego.

Ponieważ czwartkowe spotkanie było ostatnią okazją do zabawy karnawałowej, dlatego podczas uczty cały czas w tle puszczane były piosenki sprzed lat, przygotowane przez dział terapii zajęciowej.

Spotkanie było okazją do wspomnień i możliwością integracji nowych mieszkańców z resztą domowników.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tradycyjnego tłusto-czwartkowego świętowania.

Grabarek Magdalena