Konik szachowy

22-01-2018 10:40

20 stycznia mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej uczestniczyli w turnieju szachowym, który został zorganizowany z okazji przypadającym w tym roku 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to Turniej Szachowy o Puchar Bohaterów Polski Niepodległej w Sochaczewie, którego organizatorem była Sekcja Klubu Nauczyciela i Edukacji działająca w Sochaczewskim Centrum Kultury, z panią Teresą Kłujszo na czele. Sędzią spotkania był Pan Robert Chojnowski, od lat niezmiernie wspierający tę imprezę. Były to szachy błyskawiczne, trzeba było zmierzyć swoje siły w 11 rundach. Nasi mieszkańcy grali w kategorii Open spisali się całkiem dobrze : Pan Andrzej Kwoka 5 punktów - miejsce 15, Pan Adam Pakuła zdobył 4 punkty-miejsce 23. Na 11 rund, rozegranych spotkań w systemie błyskawicznym osiągnęli niezły wynik. Atmosfera turnieju sprzyjała zdrowej rywalizacji nie zabrakło naszych kibiców. Oczywiście wróciliśmy z trofeum Konika szachowego, które otrzymał Pan Adam w kategorii najstarszy zawodnik turnieju.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych rozgrywkach na sochaczewskiej szachownicy.

Marcin Hugo-Bader