Włos od podium

01-12-2017 11:33

WŁOS OD PODIUM

W czwartek 30.11.2017 roku troje Mieszkańców naszego Domu : Adam Pakuła, Ireneusz Kozłowski i Władysław Szymański brało udział w turnieju warcabowym i symulancie szachowej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Samopomocy „Bliżej Siebie” oraz Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

W sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Podgórzu na turniej wstawiło się wielu uczestników, w tym kobiety i męzczyźni, więc wiadomo było, że rozgrywki będą bardzo emocjonujące. Panowie mocno dopingowali paniom. Rozgrywki warcabowe polegały na rozegraniu siedmiu partii.

Na początku szło nam całkiem nieźle, nawet rozegraliśmy jedno spotkanie między sobą. Spotkali się wtedy Ireneusz Kozłowski i Władysław Szymański. Punkt zdobył Władysław. Wygraliśmy po trzy partie warcabowe, lecz później zaczęły się schody i już tylko Władysław Szymański pozostał na placu boju. Spotkał na swoim polu, nieco sprytniejszego zawodnika i już wtedy nie było dobrze. Był jednak bardzo blisko podium, ale i tak wrócił bardzo szczęśliwy, gdyż z dyplomem i słodkim upominkiem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, a zwyciężcy nagrody rzeczowe.

Po turnieju udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie na kolację.

Dziękujemy Organizatorom za coroczne zaproszenie na turniej, oraz miłe przyjęcie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Marcin Hugo-Bader.