Bóg! Ojczyzna! Niepodległość!

23-11-2017 15:03

To słowa ważne dla każdego Polaka, tego młodego i tego starszego. Z takim przesłaniem spotkali się Mieszkańcy naszego DPS podczas koncertu patriotycznego, który odbył się w naszych murach w środę 22 listopada. Młodzież ze szkoły podstawowej w Brzozowie przywiozła ze sobą piękne słońce radości wolnej, niepodległej Polski.

Koncert został odebrany z wielką zadumą i wzruszeniem. Nie zabrakło też momentów, w których nasi Mieszkańcy stworzyli wielki chór, towarzyszący młodym artystom. Sprawiło to podwójną radość – wykonawcom, za czynny udział w koncercie i publiczności, za przywołanie pięknych, choć często bolesnych wspomnień.

Dzieci przyjeżdżające do DPS bardzo lubią spotykać się z najstarszymi Mieszkańcami. To od nich mogą dowiedzieć się wiele na temat historii Polski. To dzięki tej wspólnej relacji kształtują się w młodzieży pozytywne postawy miłości do Ojczyzny, tej wielkiej i tej lokalnej.

Dziękujemy za piękny występ i już z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty.

Magdalena Grabarek

Wioletta Ziernik