WIZYTA BRATA CZESŁAWA

28-10-2017 09:06

W Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie jest wielu mieszkańców o różnych poglądach religijnych.

Sporą grupę stanowią osoby wierzące, które potrzebują ciszy i miejsca do kontemplacji , a miejscem takim w naszym domu jest kaplica.

Październik jest ważnym miesiącem w życiu chrześcijan , gdyż odmawiany jest wspólnie różaniec . W tym roku 2017 jest on szczególnie istotny , gdyż przypada 100 rocznica objawień Fatimskich .

Aby szczególnie zaznaczyć ten ważny element , mieszkańcy zaprosili do wspólnej modlitwy brata Czesława Adamiaka z Zakonu Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa .

Spotkanie z bratem było bardzo miłe , ciepłe , ale przede wszystkim wzmacniające duchowo .

Po wspólnej modlitwie podczas słodkiego poczęstunku rozmowom nie było końca , poruszane były tematy życia codziennego , naszych słabości i radzenia sobie z nimi , także naszych radości . Mieszkańcy chwalili się swoimi osiągnięciami .

Brat Czesław obdarował mieszkańców również wieloma prezentami : różańce , modlitewniki , medaliki itp za które bardzo dziękujemy .

Brat Czesław był również bardzo zadowolony z wizyty , dziękował za tak miłe przyjęcie i obiecał że z niecierpliwością będzie oczekiwał kolejnego zaproszenia .

Beata Lińska