Prawdziwi Artyści

15-09-2017 09:58

Prawdziwi Artyści

Już po raz siedemnasty z całego Mazowsza zjechali do Sochaczewa podopieczni środowiskowych domów samopomocy. Wszystko to z okazji XVII Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy pod hasłem „W świecie marzeń”. Uczestnicy terapii zajęciowych zjechali do SCK w Chodakowie, by pochwalić się swoimi obrazami, rzeźbami, opanowaniem sztuk scenicznych. Poza pracami można było podziwiać niesamowite występy artystyczne, etiudy teatralne i występy kabaretowe. Na początku imprezy odbył się pokaz zaprzyjaźnionego iluzjonisty. Prace różnych wystawców można było podziwiać w hallu Chodakowskiego domu kultury.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięły 23 placówki z terenu województwa mazowieckiego - Łubca, Podkonicy, Ruskiego Brodu, Tłuszcza, Karczewa, Przasnysza, Starych Święcić, Serocka, Łazisk, Mińska Mazowieckiego, Miedznej, Ostrowi Mazowieckiej, Lipska, Jedlanki, Wyszogrodu, Żuromina, Żyrardowa i Warszawy.

W przerwach między występami odbywały się konkursy z nagrodami, prowadzone przez pracującego w SCK Wodzireja, w których czynny udział brali nasi Mieszkańcy.

Przegląd Twórczości Artystycznej był wspaniałą okazją do integracji osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania udało się zawrzeć wiele nowych znajomości i spędzić czas w gronie ludzi prawdziwie cieszących się życiem.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na XVII Przegląd Twórczości Artystycznej w Sochaczewie. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte
w ramach przeglądu wniosą nowe, ciekawe rozwiązania w pracy z naszymi podopiecznymi.

Magdalena Charazińska

Wioletta Ziernik