Szczęśliwa trzynastka dla DPS Młodzieszyn

15-09-2017 08:33

Szczęśliwa trzynastka dla DPS Młodzieszyn

13 września to wyjątkowy dzień dla naszych pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Tego dnia wybraliśmy się aby wziąć udział w VIII Turnieju Karcianym DPS Szczutowo jak i konkursie kulinarnym pn:, „Mięsne i jarskie turniejowe specjały”.
Nasi mieszkańcy sumiennie przygotowywali się do udziału w/w konkursów, ćwiczyli, rozgrywając partyjki w tysiąca. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne prowadzone pod okiem instruktorów terapii zajęciowej. Połączone ze wspólnymi wyprawami do otaczającego nas lasu na grzybobranie. Dary lasu jakie zebraliśmy wykorzystane były do przygotowania głównego dania konkursowego czyli „Leśnego kociołka”. Natura hojnie obdarowała nasz ogródek plonami, z których przygotowaliśmy sałatkę - „Ogrodowy zawrót głowy”.

Po części powitalnej gości, jurorzy nie mieli łatwego zadania aby wyłonić zwycięzcę prezentowanych potraw kulinarnych.
Ku miłemu zaskoczeniu okazało się, że nasza potrawa zajęła
I miejsce. W imieniu naszego Domu nagrodę odebrał Pan Lesław Banach wraz z instruktorem terapii zajęciowej Panią Beatą Lińską.

Jednocześnie spotkaniu towarzyszyły emocjonujące rozgrywki karciane. W których również odnieśliśmy sukces. Pan Adam Pakuła po ciężkiej i długotrwałej rywalizacji zajął III miejsce za co otrzymał medal, dyplom jak i nagrody rzeczowe. Wszyscy byli zdumieni postawą i bystrością umysłu Pana w podeszłym wieku , prezentującego się na scenie elegancko i z klasą.

Po emocjonującym dniu wróciliśmy szczęśliwi i zmotywowani do udziału w kolejnych konkursach, za co bardzo dziękujemy organizatorom i współzawodnikom.

Magdalena Charazińska

Wioletta Ziernik