ŚWIĘTO PLONÓW KARWOWO 2017

12-09-2017 10:27

Tegoroczne uroczystosci dożynkowe odbyły się w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Karwowie dnia 10 września. Rozpoczęły się mszą dziękczynną podczas, której poświęcone zostały wieńce oraz chleby własnoręcznie wykonane przez mieszkańców poszczegółnych gmin z tegorocznych plonów.

Po zakończeniu mszy świętej przeszedł korowód z przepięknymi wieńcami i chlebami dożynkowymi na pobliski teren parafialny, na którym odbyła się oficjalna i artystyczna część obchodów dożynkowych.

Rolnicy ze sceny usłyszeli słowa podziękowań i uznania za swoją ciężką pracę jaką wykonują czy to w słońcu czy w deszczu, dzieląc się chlebem dożynkowym.

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie swoją obecnością docenił pracę i dary polskiej wsi, jak również zaprezentował swoje rękodzieło artystyczne pośród wielu innych stoisk. Nasi mieszkańcy mogli uczestniczyć i podziwiać z radością występy Sochaczewskiej Orkiestry Dętej jak i utalentowaną młodzież z naszego regionu.

Był to miło spędzony czas dla naszych podopiecznych, który okazał się wspaniałą terapią, za co dziękujemy i czekamy na dalsze wspólne takie spotkania.

Charazińska Magdalena

Ziernik Wioletta