Wycieczka do Sochaczewa i Niepokalanowa

24-08-2017 09:16

Wycieczka do Sochaczewa i Niepokalanowa

Do Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie przybywają nowi mieszkańcy, często z różnych stron Polski. Dlatego też w ramach poznania okolicznych miejscowości w dniu 10 sierpnia bieżącego roku zorganizowany został wyjazd do Sochaczewa. Pensjonariusze zwiedzili miasto. Byli też gośćmi Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez Panią Paulinę Chmielewską i archeologa Pana Mariusza Samborskiego. Państwo z wielkim zaangażowaniem przekazali wiedzę na temat historii miasta, a mieszkańcy mogli oglądać przy tym muzealne ekspozycje.

Ciekawostką były na przykład elementy świeżo wykopanej studni z XV-XVI wieku. Przy okazji chcieliśmy bardzo podziękować pracownikom muzeum za tak miłe przyjęcie.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Niepokalanowie. Pretekstem była zbliżająca się 76 rocznica męczeńskiej śmierci Księdza Maksymiliana Kolbe.

Wycieczka była bardzo intensywna, a uczestniczący w niej pensjonariusze bardzo zadowoleni.

Beata Lińska