MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

17-08-2017 13:38

Każdy z Nas o czymś marzy. Czasami marzenia się spełniają bywa i tak, że jednak z różnych przyczyn technicznych lub nawet zdrowotnych są nieosiągalne. Jednak w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wszystko jest możliwe, przykładem była kolejna wyprawa do Płocka w dniu 16 sierpnia bieżącego roku. Marzeniem Naszych mieszkańców był rejs statkiem po Wiśle. Zdawałaby się błachostka, ale nie dla wszystkich. Część mieszkańców swoje życie spędza w łóżku. Mają specyficzne wózki, ponadwymiarowe co jest ogromnym utrudnieniem w przemieszczaniu się. Jednak nie mieliśmy żadnego kłopotu, aby odnaleźć się na statku Żeglugi Wyszogrodzkiej Jerzego Pielacińskiego. Dla tak kameralnej ilości pasażerów panowie przypłynęli dużym dwupokładowym statkiem ''MARIANNA'', aby uczestnicy rejsu czuli się komfortowo bez żadnych ograniczeń wynikających z ich niepełnosprawności.

Podczas rejsu słuchaliśmy ciekawostek historycznych na temat Płocka, towarzyszyła nam muzyka szantowa, przy której podziwialiśmy przepiękne widoki. Załoga statku przyjęła Nas bardzo miło, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie pamiątkowe. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy napawać się radością gdy ''Marianna" razem z nami płynęła po Wiśle.
Po tak udanym rejsie był czas na spacer po molo, lody i inne słodkości dla podniebienia.

Lińska Beata

Ziernik Wioletta