Gdzie te małpy?

28-07-2017 13:17

Gdzie te małpy?

W czwartek 27.07.2017 r. Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w wyjeździe do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Tuż po śniadaniu udaliśmy się w podróż.
Po dojechaniu pod bramę ZOO z wielką ciekawością wyruszyliśmy podziwiać piękno
i różnorodność zwierząt czekających w swoich zagrodach na odwiedzających. Tuż przy wejściu powitały nas lwy i śpiące tygrysy. Tuż obok podziwialiśmy tajemnicze życie ryb, pływających w dużych akwariach. Po chwili odpoczynku mieliśmy możliwość odwiedzenia żyraf, słoni i różnego rodzaju ptactwa. Cała wycieczka jednak nie mogła odbyć się bez obejrzenia stanowiska, na którym dumnie prezentowały się małpy, goryle, pawiany i lemury. Mieliśmy okazję uczestniczyć w rodzinnej kłótni pomiędzy małpim ojcem i dzieckiem,
a następnie wkraczającą do akcji małpią mamą. Sytuacja ta rozbawiła wszystkich uczestników wyjazdu. Ostatnią atrakcją było podziwianie niedźwiedzi polarnych. Po takich emocjach, tuż przed powrotem do domu, Mieszkańcy ochłodzili się jedząc pyszne lody.

Wyjazd do ZOO był wielką radością dla nas wszystkich. Mamy nadzieję na ponowne odwiedzenie tego miejsca w nieodległym czasie.

Magdalena Charazińska