Nie straszne dla starszych

14-07-2017 15:12

W środę, 12 lipca, dwunastu chętnych Mieszkańców naszego Domu rozpoczęło zmagania z poznawaniem tajników funkcjonowania komputerów. O godzinie 9.00 zebraliśmy się w Sali dziennej terapii zajęciowej, aby tam rozpocząć kurs. Będzie on trwał do końca lipca w godzinach 9.00 – 14.00. Jest to niezwykle stresujące, a dzięki temu mobilizujące zajęcie dla wszystkich, którzy się go podjęli.

Kurs organizowany jest w ramach projektu „IT pass dla każdego”, realizowanego w ramach Działania 10.2. Kompetencje kluczowe osób dorosłych, Osi Priorytetowej 10. EDUKACJA dla rozwoju regionu, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi nasi Mieszkańcy staną się biegli w obsłudze podstawowych programów komputerowych oraz zyskają umiejętności posługiwania się portalami społecznościowymi, co w znacznym stopniu usprawni ich komunikację z najbliższymi.

Magdalena Charazińska