Piknik rodzinno - kulturowy w Młodzieszynie

10-07-2017 15:28

W dniu wczorajszym kilku mieszkańców Domu Pomocy Społecznej wzięło udział w pikniku „U Jacka w ogródku”. Impreza plenerowa pod tą nazwą miała miejsce w parku w Młodzieszynie, a organizatorem była Pani Wójt Gminy Młodzieszyn Pani Monika Pietrzyk, Grupa „Razem dla Młodzieszyna” oraz GOK. Nie mogło tam zabraknąć również naszych mieszkańców. Pani Maria, Pan Roman i Pan Leszek razem z terapeutami Beata Lińską oraz Marcinem Hugo-Baderem prezentowali wyroby jakie powstały na warsztatach terapii zajęciowej w naszej placówce. Dywaniki wyrabiane na bieżąco przez Pana Romana na krośnie wzbudzały nie małe zainteresowanie. Kto chciał mógł spróbować własnych sił w tym rzemiośle. Pani Maria prezentowała robótki ręczne na szydełku i drutach, a Pan Leszek swoimi dziełami z drewna zawstydziłby niejednego stolarza. Również papierowe kwiaty, maskotki oraz szereg innych rzeczy znalazło nabywców wzbogacając nie jeden dom. Impreza była bardzo udana, a pensjonariusze zadowoleni.

Beata Lińska