Pielgrzymi z Młodzieszyna w Licheniu

03-07-2017 12:43

30 czerwca 2017 roku, to dzień szczególny dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, którzy wyruszyli w pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego znajdującego się w Licheniu. Modląc się o łaski uzdrowienia i umocnienia wiary dla siebie i swoich bliskich. Uczestnictwo we Mszy Świętej w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, poruszyło serca. Widok tak pięknej Bazyliki, składającej się z trzech części dwupoziomowej świątyni, dzwonnicy i wierzy, gdzie do głównego wejścia prowadzą 33 stopnie, zapiera dech w piersiach.

Zieleń podkreślająca piękno kapliczek, pomników, posągów, doprowadziła nas do 25 metrowej kamiennej góry, miejsca zwanego Golgota. Na trasie od podnóża aż do szczytu gdzie znajduje się krzyż z figurą Pana Jezusa, rozmieszczone są stacje Drogi Krzyżowej, gdzie obok nich znajdują się liczne groty i kaplice, pokazujące prawdę o grzechu, odkupieniu, o zdradzie i miłości.

Odwiedziliśmy także Źródełko aby pozyskać wodę pełniącą łaski uzdrowienia dla osób chorych, którzy nie mogli z nami być.

Zmęczeni ale pełni wiary i nadziei płynących z naszych serc szczęśliwie wróciliśmy do Domu. 30 czerwca 2017 roku to dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci i sercach. Liczymy, że to nie ostatnia nasza taka podróż.

Magdalena Charazińska

Beata Lińska