Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!!!

23-05-2017 15:36

Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!!!

W piękny, słoneczny, wtorkowy dzień, 23 maja 2017 roku odwiedzili nas Harcerze z drużyny Nr 15 w Żukowie, wraz z opiekunami i tancerkami
w przepięknych, baletowych strojach.

Harcerstwo – polski ruch społeczny i wychowawczy / pedagogiczny, będący częścią ruchu skautowego. Oparty jest na służbie, samodoskonaleniu (pracy nad sobą) i braterstwie.

Za rok powstania harcerstwa przyjmuje się 1910, a właściwie okres między wrześniem 1910 (powstanie pierwszego zastępu) a dniem 22 maja 1911 (powstanie pierwszych drużyn.

Nasi goście należą do hufca Sochaczew, który w ostatnich dniach obchodził 80. rocznicę założenia.

Podczas występów Mieszkańcy DPS podziwiali piękny śpiew i tańce przybyłych gości.

W repertuarze przez nich przygotowanym mogliśmy usłyszeć piosenki harcerskie oraz najpopularniejsze utwory biesiadne. Utwory te poderwały do tańca domowników, którzy bardzo cieszyli się z zasłyszanych, znanych melodii. Spotkanie to przerodziło się w niesamowitą zabawę. Po występach harcerzy, mogliśmy obejrzeć pokaz tańca akrobatycznego, wykonanego przez uczennice ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Występ ten pozwolił naszym Mieszkańcom wrócić do czasów młodości i wspomnieć chwile pełnej sprawności i aktywności.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez harcerzy Pensjonariuszom własnoręcznie wykonanych kwiatów. Był to piękny wiosenny akcent, który ubogacił serca naszych mieszkańców, napełniając radością ich dusze.

Po wszystkich występach, Dyrektor, Pan Konrad Jakubowski zaprosił młodzież wraz z opiekunami na słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy za wspaniale spędzone przedpołudnie. Odwiedziny te na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zapraszamy częściej!

Charazińska Magdalena