Przechadzka po zdrowie do lasu

18-05-2017 10:31

Przechadzka po zdrowie do lasu

Pewnego pięknego słonecznego dnia wybraliśmy się na majowy spacer do lasu z naszymi mieszkańcami. Nasz Dom jest usytuowany na terenie wokół leśniczówki. Mamy możliwości przebywania na łonie natury, pośród drzew, z dala od miast i samochodów. Działania te mają właściwości terapeutyczne: odprężają, relaksują, wyciszają, poprawiają stan fizyczny jak i psychiczny.

Silwoterapia, jest propozycją terapii, która wykorzystuje jako swe narzędzie drzewa i lasy. Jej celem jest szeroko pojęte psychiczne usprawnianie, rozładowanie napięć, rozluźnienie i uspokojenie. Silwoterapia to terapia za pomocą przyrody, zwłaszcza drzew i lasów. Miewa różne formy, co wynika z pomysłowości terapeutów, a nawet samych pacjentów. Połączenie silwoterapii z innymi, uatrakcyjnia terapię, czyni ją niepowtarzalną, owocując samymi korzyściami.

Nasi mieszkańcy z przyjemnością i w miarę swoich możliwości skorzystali z formy aktywności fizycznej z wykorzystaniem elementów Nordic Walking, mające bardzo wiele zalet, między innymi odciążają stawy, które zwłaszcza u osób starszych mogą być nadwyrężone i schorowane. Chodzić z kijami można w każdym miejscu na ziemi, tak nad morzem jak i w górach czy lesie i parku.

Podczas naszej przechadzki na świeżym powietrzu i obcowanie ze środowiskiem napawało każdego z nas pozytywnymi przeżyciami. Jeżeli tylko umiejętnie się wykorzysta, to co daje nam natura, możemy osiągnąć ogromny sukces.

Magdalena Charazińska

Wioletta Ziernik