Świąteczne jajeczko

11-04-2017 10:38

Na długo Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie zapamiętają dzień 11 kwietnia 2017r., gdyż tego dnia miało miejsce uroczyste spotkanie Wielkanocne, którego gospodarzem był Dyrektor Domu Pan Konrad Jakubowski. Spotkania Wielkanocne wpisały się na stałe w tradycje naszego Domu. Miło jest spędzić wspólnie czas, wśród przychylnym nam ludziom i przyjaciołom, którzy mimo licznych swoich zobowiązań znajdują choć małą chwilę by wspólnie z nami usiąść do świątecznego stołu.

Wśród przybyłych gości byli : Proboszcz Parafii w Młodzieszynie – Ksiądz Dariusz Kuźmiński, Ksiądz Stefan Samborski, Kanonik Stanisłwa Łubian, Siostry Zakonne z Caritasu Siostra Marietta Kozbuch oraz Siostra Weronika Drozd, Starosta Sochaczewski – Pani Jolanta Gonta, Wicestarosta Sochaczewski – Pan Tadeusz Głuchowski, Burmistrz Miasta Sochaczew – Pan Piotr Osiecki, Wójt gm. Młodzieszyn – Pani Monika Pietrzyk, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Andrzej Kierzkowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Sochaczew – Pan Arkadiusz Karaś, Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu – Pani Monika Wideńska oraz Pani Wanda Dragan, Członkowie Zarządu Powiatu – Pani Anna Ulicka, Pani Bożena Samson oraz Andrzej Grabarek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Pani Katarzyna Kajak, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Sochaczew - Pani Joanna Kamińska, , Dyrektor MOW w Załuskowie – Pani Agnieszka Ambroziak, Wicedyrektor MOW w Załuskowie – Pani Beata Duda, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie – Pani Zofia Berent, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach – Pani Krystyna Łapczyńska, Dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie – pani Teresa Michałowska, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie – Pani Joanna Majewska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Młodzieszynie – Pani Małgorzata Hetman, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rybnie – Pan Albert Szułczyński, Dyrektor Żłobka Miejskiego w Sochaczewie - Pani Ewa Lęmbka oraz Dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie – Pan Krzysztof Sieczkowski.

Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, które upamiętnia męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Życzenia Świąteczne w imieniu wszystkich zebranych złożył Dyrektor Domu- Pan Konrad Jakubowski, Starostwa Sochaczewski – Pani Jolanta Gonta, Burmistrz Miasta Sochaczew - Pan Piotr Osiecki oraz Wójt Gminy Młodzieszyn – Pani Monika Pietrzyk. Po złożeniu życzeń świątecznych Ks. Dariusz Kuźmiński wspólnie z wszystkimi odmówił modlitwę. Następnie zgodnie z obowiązującą tradycją wszyscy podzieliliśmy się jajeczkiem.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych gości, że zechcieli być z nami w ten wyjątkowy dzień. Szczególne podziekowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wspaniałego spotkania – Paniom kucharkom za przygotowanie potraw, instruktorom terapii zajęciowej za udekorowanie Domu oraz pracownikom działu opiekuńczego za pomoc w przygotowaniu Mieszkańców do tego spotkania.

Jeszcze raz korzystając z okazji składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia na te nadchodzące święta, „Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co uśpione, ożywił to, co już martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności...”

A.