Wielkanocna święconka

25-11-2016 13:18

15 kwietnia 2017 roku w Wielką Sobotę, na dzień przed Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, tradycyjnie w ten dzień, tak jak w wielu kościołach  i szczególnych miejscach  w całej Polsce, odbyło się uroczyste  poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Zwyczaj ten jest znany powszechnie od wieków w Polsce.  Zgodnie z tradycją naszego Domu Pomocy Społecznej spotkaliśmy się na stołówce gdzie w każdą niedzielę jest odprawiana Msza św.  Na specjalnie naszykowanym stole, pojawiło się wiele barwnych koszyczków przyniesionych przez mieszkańców i pracowników. Po wspólnej modlitwie, aktu  poświęcenia dokonał Ksiądz Kanonik Stanisław Łubian. W uroczystości wzięli udział: Wspólnota mieszkańców, Pani  Dyrektor  Iwona Przydatek oraz pracownicy. Potrawy ze święconki  podzielone zostały pomiędzy wszystkich naszych mieszkańców na niedzielnym śniadaniu wielkanocnym, które rozpoczyna zwyczaj dzielenia się poświęconym jajkiem.

Wesołego Alleluja
Marcin Hugo-Bader.