Wyjazd do kina - przygoda z Mickiewiczem

16-10-2024 14:56

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie od jakiegoś czasu planowali wyjazd do kina. Wspólnie przeglądali, jaki jest obecnie grany repertuar, a po dyskusjach i zastanowieniu wybrali film pt. „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”. Nasi widzowie mogli poznać historię młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. W scenariuszu przeplatały się wątki twórczości poety. Celem wycieczki było nabywanie wrażliwości poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także kształtowanie umiejętności społecznych. Zarówno sam film jak i wycieczka dostarczyły nam wielu niezapomnianych pozytywnych emocji, mieliśmy okazję przypomnieć sobie twórczość i postać naszego wielkiego poety. Była to świetna integracja po, której wszyscy wróciliśmy z uśmiechami na twarzach.

DPS Młodzieszyn