POWSTAŃCZA FOTOGRAFIA

16-10-2024 13:58

W roku 2024 w całym kraju, tak i na ziemi  sochaczewskiej obchodzono rocznice 80-lecia Wybuchu Powstania Warszawskiego. Było wiele uroczystości    i wystaw okolicznościowych. Jedną z nich, to była wystawa pt :” Morowe Panny II”  Właśnie z tej wystawy nasi mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej                   w Młodzieszynie otrzymali niezwykły dar, prace plastyczną – wielkoformatowy wydruk fotograficzny znanego sochaczewskiego fotografa Tomasza Ertmana. Praca została przekazana na ręce naszego  instruktora ds./ kulturalno- oświatowych pana Marcina Hugo-Badera, który jest również kuratorem tej wystawy.  Wielkoformatowa fotografia przedstawia motyw walki w czasie Powstania Warszawskiego. Do tego formatu wykonany został specjalny blejtram, aby móc dobrze zamontować dzieło na ścianie. Dwóch mieszkańców,                        z pomocą instruktora wykonało specjalny blejtram, aby można było zamontować te pracę na ścianie. Dzieło to zostało powieszone na piętrze, blisko naszych pracowni. Bardzo dziękujemy za ten dar, na który spoglądamy każdego dnia.

Marcin Hugo- Bader