Warto sięgać po marzenia - dalszy ciąg spełnionych marzeń

22-04-2024 14:07

Warto sięgać po marzenia  - dalszy ciąg spełnionych marzeń

Dzień 21 kwietnia wpisze się na zawsze w pamięć Pana Jacka Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie . Tego dnia na stadionie Legii Warszawa odbył się mecz pomiędzy drużyną Legii Warszawa a Śląska Wrocław. Kilka dni wcześniej miał okazję wjechać na stadion i zobaczyć go jak wygląda, natomiast w niedzielne popołudnie o godz. 17.30 zasiadł na trybunach stadionu jako kibic wraz z opiekunami.

Wszystko to ponownie udało się za sprawą Fundacji Legia. Klub wspiera kibiców niepełnosprawnych. Jak teraz wiemy program „Legia bez Barier” wychodzi naprzeciw ograniczeniom wynikającym z niepełnosprawności i umożliwia zarówno osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, z różnymi niepełnosprawnościami  pełne uczestnictwo w meczach rozgrywanych na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej 3.

Nasz Mieszkaniec podkreśla, iż spełniło się jego największe marzenie. Zagorzały fan i kibic drużyny Legii Warszawa pragnął  od zawsze zobaczyć na żywo mecz ulubionej drużyny, poczuć emocje i radość kibicowania. Niespodzianka w postaci biletu na niedzielny mecz była zaskoczeniem i wielką frajdą.

Mieszkaniec dzielnie dopingował  ulubioną drużynę, brał czynnie udział w kibicowaniu, klaskał, śpiewał i krzyczał wraz z innymi.  Z radością oglądał mecz od początku do ostatniego gwizdka.  To, co do niedawna było dla niego tylko marzeniem, wielkim i nieosiągalnym stało się faktem. Chłód i zimno nie stanowiło problemu , bo emocje rozgrzewały i  zachęcały do głośnego aktywnego dopingu. Pomimo bezbramkowego wyniku mecz bardzo się podobał !!!   Jak podkreśla Mieszkaniec naszego Domu niesamowita frajda, radość i szczęście, którego doświadczył na zawsze będą w jego pamięci.  Jego marzenie się ziściło. Pan Jacek był i jest przeszczęśliwy.   Jesteśmy bardzo  wdzięczni  Fundacji Legia za okazane ponownie serce. Cieszymy się i doceniamy, iż osoby niepełnosprawne mają możliwość uczestnictwa w tego rodzaju aktywnościach, które są realizacją zainteresowań, pasji i spełnieniem marzeń.

Bardzo dziękujemy.

Pracownicy socjalni DPS Młodzieszyn