DPS Młodzieszyn vs. Spełnione marzenia

16-04-2024 14:13

DPS Młodzieszyn  vs.  Spełnione marzenia

„Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją” – Lucy Maud  Montgomery…

Każdy człowiek ma marzenia. Małe, duże, przyziemne i takie, które wydają się być odległe, trudne, czy  wręcz niemożliwe do zrealizowania.  Wszyscy marzymy , kierujemy myśli  w kierunku  czegoś, co sprawiłoby radość, frajdę i dało szczęście.  Często jednak nie realizujemy ich, odkładamy na później, na kiedyś z różnych względów…. Czasem tylko nam się przypominają nasze marzenia, uśmiechamy się do siebie, tęsknimy do czegoś, co pozostaje w sferze marzeń.  Nasi Mieszkańcy także mają marzenia.  Czasami zwierzają się z nich ,podczas wielogodzinnych rozmów z pracownikami  uchylają rąbka tajemnicy . Mówią o tym, co im w duszy gra. Jedno z takich marzeń udało się spełnić w poniedziałek 15 kwietnia.

Młody Mieszkaniec naszej placówki Pan Jacek jest  wielkim fanem sportu, głównie piłki nożnej. Szczególnie zaś upodobał sobie zespół Legii Warszawa. Pan Jacek ma wielką wiedzę na temat historii klubu, jego zawodników, rozgrywek etc. Z wielką pasją ogląda mecze tego klubu. Ma bardzo bogaty zasób wiedzy i informacji nt Legii Warszawa. Podczas codziennych rozmów z pracownikami socjalnymi nie ukrywał , że wielkim jego marzeniem było zawsze zobaczyć stadion przy Łazienkowskiej 3 oraz stolicę Polski, w  której nigdy dotąd nie był.

Dzięki pomocy Fundacji Legii , Menadżera ds. Projektów Pana Kamila Dudek udało się zorganizować wejście dla Pana Jacka na stadion Legii. Cała „akcja” owiana była tajemnicą do ostatniej chwili, tylko kilka osób było wtajemniczonych w sprawę. Mieszkaniec  był bardzo zaskoczony i  jednocześnie szczęśliwy, gdy okazało się, iż może wejść na stadion.  Nie spodziewał się tego, iż  zobaczy „naocznie” , jak wygląda stadion  z poziomu murawy,  od środka. Że wjedzie na niego wyjściem dla piłkarzy.  Dotąd  znany mu tylko obiekt z telewizji był na wyciągnięcie ręki. Realny i prawdziwy. Pan przekonał się , jak wygląda stadion jego ulubionego klubu, siedział na ławce zawodników…Zaskoczenie i wielka radość odebrały Panu głos. Jego wzruszenie było ogromne, stadion  i to co zobaczył bardzo się Panu podobało. Wzruszenie Mieszkańca udzieliło się obecnym z nim pracownikom, którzy poczuli się szczęśliwi, że mogli spełnić to „małe  wielkie” marzenie.

Pan Jacek był i jest bardzo szczęśliwy po tej wizycie. Wszystko co mógł zobaczyć i zrobione zdjęcia będą pamiątką i miłym wspomnieniem. Dodatkowo zakupione gadżety w Fan Store Legii Warszawa będą na co dzień przypominały niesamowite chwile. Mieszkaniec podkreśla, iż ziściło się jego największe marzenie. Nas udział w realizacji marzeń napawa optymizmem, daje satysfakcję i radość.

Bardzo dziękujemy Fundacji Legia za okazanę serce i empatię!!! Okazuje się , że „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego dokonać”  - Walt Disney. Pomoc i wsparcie w tej kwestii są nieocenione i niezapomniane.

Pracownicy Socjalni  DPS Młodzieszyn