„Święty Mikołaj dla Seniora” w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie

18-12-2023 15:18

„Święty   Mikołaj  dla Seniora” w  w Domu Pomocy Społecznej w  Młodzieszynie

11 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie  odbył się finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”. Mieszkańcy czekali na ten dzień z wielką niecierpliwością.

Mieszkańcy  DPS po raz trzeci już uczestniczyli w tej pięknej społecznej  akcji, o wielkim przesłaniu. Możliwość pisania listów do Świętego Mikołaja w ramach Akcji Listy pozwala Seniorom poczuć się ważnymi, daje możliwość  przywołania dziecięcej radości.  Samo pisanie listów sprawiało Seniorom wielką frajdę – przelewanie swoich  marzeń na papier, ozdabianie listów.  Z roku na rok coraz większa ilość Mieszkańców bierze udział w akcji Listy. Wcześniej trochę z niedowierzaniem przyjmowali fakt, iż można otrzymać prezent, iż marzenia się spełniają za sprawą osób o wielkich sercach .  W tym roku bardzo chętnie, większość Mieszkańców,  z wielkim entuzjazmem zgłosiła chęć udziału w  tejże Akcji.

Od dłuższego czasu czuć było ożywienie, podekscytowanie.
Myśli naszych Podopiecznych zajęte były zbliżającą się okolicznościową imprezą. W oczekiwaniu na prezenty oczekiwali zbliżającego się dnia 11 grudnia.

Marzenia naszych Podopiecznych nie są duże. Są marzenia  małe, przyziemne jak: kawa , herbata, słodkości, czy ciepły koc.   Nasi Mieszkańcy podobnie jak mieszkańcy innych placówek  biorących udział w tej akcji mającej zasięg ogólnopolski  bardzo często prosili o nową odzież:  dresy, bluzy,  koszulki, kapcie, skarpety etc.  Takie rzeczy są zawsze mile widziane, zawsze przydatne. Fakt, iż jest podarunek od Mikołaja dodatkowo nadaje sens i znaczenie „prozaicznym” podarunkom.

Nasi Mieszkańcy otrzymali wiele prezentów, które ich ucieszyły, sprawiły wielką radość.  Na twarzach gościły radość, wzruszenie, ożywienie, czasem niedowierzanie, ponieważ otrzymali to, o co skromnie prosili, a co było marzeniem:  telefon, laptop, tablet, dobra książka , gry słowne, akcesoria wędkarskie, maszynka do golenia,  a także wózek elektryczny!!!  Dla niektórych osób był to pierwszy w życiu prezent, stąd łzy wzruszenia na twarzach naszych Mieszkańców nie były rzadkością…

Wszyscy  zostali hojnie obdarowani podobnie, jak w poprzednich latach. Na twarzach gościły radość, wzruszenie, wdzięczność. Do wielu paczek dołączone były kartki z życzeniami oraz listy.  Każde życzenie  świąteczne i słowo skierowane od Mikołajów było szczególne, ważne, wyjątkowe… Daje to poczucie ważności i podkreśla jak ważne i potrzebne są takie akcje.   Akcja ta przypomina, że wciąż można marzyć i, co więcej, że te marzenia mogą się spełnić.  Prezenty tworzą magię świąt, nie tylko dla obdarowanych Seniorów, ale także dla każdego darczyńcy, który zdecydował się wybrać list.

Ten dzień niewątpliwie  należał do bardzo udanych, wyjątkowych. Słychać było słowa podziękowań dla Darczyńców, którzy wkładają dużo serca w podarowane paczki, a tym samym dają innym radość. Akcja „Święty Mikołaj dla Seniora” przywraca wiarę w dobro i ludzi, a wielu z nas przypomina o tym, co naprawdę ważne.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie bardzo  dziękują wszystkim Mikołajom, Darczyńcom za okazane serce,  za wszelkie prezenty i serdecznie pozdrawiają!!!

Z okazji zbliżających się   Świąt Bożego Narodzenia  podopieczni DPS w Młodzieszynie składają Darczyńcom  najlepsze życzenia płynące z serca : radosnych, spokojnych  Świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 😊

DPS Młodzieszyn