11 LISTOPADA - patriotycznie w DPS Młodzieszyn

15-11-2023 15:32

Dzień 11 listopada jest szczególny dla Polski i Polaków. Upamiętnia moment wskrzeszenia naszej Ojczyzny. To narodowe święto jest czasem zadumy, ale i radości. Zwłaszcza dla ludzi starszych, którzy przeżyli wojnę, wolność jest darem najcenniejszym. Aby upamiętnić ten ważny dzień jak co roku w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie organizowana jest akademia, w której grupa mieszkańców przypomina te ważne historyczne wydarzenie, deklamując poezję i wspólnie śpiewając piosenki żołnierskie. Zawsze kończy się to wzruszeniem, a i często łza w oku się zakręci. Mieszkańcy naszego Domu pamiętają również o poległych żołnierzach. W gminie Młodzieszyn jest dużo mogił poległych żołnierzy, zarówno z I jak i II wojny światowej. Staramy się pamiętać o wszystkich. Składamy wieńce i zapalamy znicze. Pamiętamy!

Terapia zajęciowa.