" ŁOWICKIE TAJEMNICE KRYPT "

28-09-2023 09:47

Wrzesień zaskakuje piękną aurą i dlatego Mieszkańcy DPS w Młodzieszynie wykorzystują każdą chwilę na wycieczki te bliższe i dalsze. 22 września 2023r grupa wybrała się do Łowicza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty i spotkania z byłym proboszczem parafii Młodzieszyn – księdzem dr. Dariuszem Kuźmińskim, a obecnie proboszczem parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu, dziekanem  Dekanatu  Łowicz – Katedra. Grupa pod opieką przewodnika mogła podziwiać skarby Katedry Łowickiej. Ciekawostką były niedawno oddane do zwiedzania podziemia, gdzie w sarkofagach pochowane są znamienite osobowości kościoła. Miasto Łowicz ma wiele do zaoferowania. Nie udało nam się zwiedzić wszystkich atrakcji dlatego mamy powód aby jeszcze raz odwiedzić to wspaniałe miasto.

Terapia zajęciowa