'' PAŁACOWE ZWIEDZANIE...''

16-06-2023 11:06

'' PAŁACOWE ZWIEDZANIE...''

Czerwiec jest pięknym słonecznym i pełnym zieleni miesiącem, tak piękne barwy mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie podziwiali podczas wycieczki po polskim Wresalu czyli pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Pałac wybudowany w stylu barokowym oraz ogrody pełne kwiatów zwiedzaliśmy zachwycając się otaczającym nas pięknem architektury

i przyrody.

Jeden z naszych mieszkańców pan Piotr, który z wykształcenia jest historykiem oprowadził nas po pałacu i opowiadał o historii Wilanowa jak zawodowy przewodnik,  mogliśmy dowiedzieć się wielu nowinek i faktów.

Chociaż Nasi mieszkańcy  muszą mierzyć się z barierami niepełnosprawności i są nimi przerażeni to wrażenia i przeżycia z wycieczek w pełni rekompensują ich obawy. W planach są już kolejne wyjazdy do naszej stolicy i mamy nadzieję, że będą one równie udane i niezapomniane jak ten do Wilanowa.

Terapeuta zajęciowy

Wioletta Ziernik