Słoneczna integracja

09-06-2023 09:26

Słoneczna integracja

Fundacja „Miasto-Państwo” po raz kolejny była organizatorem spotkań integracyjno-terapeutycznych, których uczestnikami byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Odbyły się trzy spotkania w następujących terminach: 18 i 26 maja oraz 6 czerwca bieżącego roku, w których łącznie wzięło udział 76 osób.

Tematem przewodnim, który nam przyświecał była higiena zdrowia psychicznego w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Kierunek zdrowie”, finansowanego w całości ze środków PFRON.

Przygotowanie i prowadzenie zajęć integracyjnych dla osób niepełnosprawnych zostało dostosowane przez terapeutów fundacji do potrzeb podopiecznych, ich nawyków oraz zaleceń lekarskich.

Zajęcia prowadzone były w różnych formach w celu poprawy funkcjonowania psychicznego i integracji społecznej podopiecznych. Wspierano i motywowano ich do udziału w zajęciach terapii i rehabilitacji ruchowej.

Wprost wymarzona pogoda, pyszne jedzenie, a szczególnie kiełbaska z ogniska i pizza prosto z pieca oraz cała gama gier i zabaw, korzystnie wpływały na samopoczucie uczestników.

Beata Lińska